Get your ►Sample Ballot
Donate to VoteUSA.org
Donate to Vote-USA.org
The donation your are about to make will go to Vote-USA.org, not to any particular candidate.
Election Contests and Ballot Measures
South Carolina
Directory of Election Contests and Ballot Measures
November 6, 2012 South Carolina General Election
Click a Compare Button for side-by-side candidate comparisons, including pictures, bios, social media links and their positions and views on the issues.
WARNING: Candidate pictures are the most current we have on file. Because this is a past election, they may not show a candidate’s likeness at the time of the election. Likewise, some of the links to websites, emails, and social media may be broken.
Only federal and state office contests and ballot measures are presented. Hopefully, with your financial support we will be able to cover all county, local and judicial contests in future elections.
South Carolina
U.S. President & Vice President
Compare the candidates

P.O. Box 149756

Boston, MA 02114

(857) 288-6400

67

700 Saint Lawrence Ave

Janesville, WI 53545

(608) 754-8099

44

Barack Obama - D
(winner)

P.O. Box 803638

Chicago, IL 60680

312.886.3506

53

P.O. Box 438

Wilmington, DE 19899

302.573.6345

71

850 C. Camino Chamisa

Santa Fe, NM 87501

505-270-0307

61

P.O. Box 2440

Costa Mesa, CA 92628

(888) 583-4354

69

90 East Church Street

Rocky Mount, VA 24151

540-483-9030

67

PO Box 403

Mount Joy, PA 17552

717-492-9147

66

22 Kendall Road

Lexington, MA 02421

781-674-1377

64

17 Trotting Horse Drive

Lexington, MA 02421

51

700 Saint Lawrence Ave

Janesville, WI 53545

(608) 754-8099

44

   
South Carolina U.S. House of Representatives
United States House Of Representatives District 1
Compare the candidates

no address

843.259.2013

Tim Scott - R
(winner)

6906 Tanner Hall Blvd

Hanahan SC, 29410

1-88-Vote-4Tim

United States House Of Representatives District 2
* Joe Wilson - R
(winner)

2825 Wilton Rd

Springdale SC, 29170

(803) 926-1413

64

United States House Of Representatives District 3
Compare the candidates

PO Box 1391

Greenwood SC 29648

1-888-208-6739

39

Jeff Duncan - R
(winner)

PO Box 732

Clinton, SC 29325

United States House Of Representatives District 4
Compare the candidates

PO Box 160823

Boiling Springs, SC 29316

62

* Trey Gowdy - R
(winner)

PO Box 3324

Spartanburg, SC 29304

864-908-3775

50

United States House Of Representatives District 5
Compare the candidates

no address

803- 366-6688

* Mick Mulvaney - R
(winner)

550 Ralph Hood Road

Indian Land, SC 29715

803.547.0525

47

Unites States House Of Representatives District 6

501 Juniper St

Columbia SC, 29203

(803) 929-1998

74

Unites States House of Representatives District 7
Compare the candidates

1421 Third Avenue

Conway, SC 29526

843-315-0114

Tom Rice - R
(winner)

610 West Palmetto Street

Florence, SC 29501

843-432-4060

South Carolina Senate
State Senator District 1

150 Cleveland Drive

Walhalla, SC 29691

864.638.2988

58

State Senator District 2
* Larry A. Martin - R
(winner)

P.O. Box 247

Pickens, SC 29671

864.306.2126

57

State Senator District 3
* Kevin L. Bryant - R
(winner)

104-A North Avenue

Anderson, SC 29625

864.202.8394

47

State Senator District 4

144 Devon Park

Greenwood, SC 29649

864.861.2222

75

State Senator District 5
Tom Corbin - R
(winner)

#5 Colfax Lane

Greenville, SC 29617

864.834.9915

State Senator District 6
* Michael L. Fair - R
(winner)

301 Overton Avenue

Greenville, SC 29617

803.212.6420

68

State Senator District 7
Compare the candidates
Karl B. Allen - D
(winner)

15 Prince Ave.

Greenville, SC 29605

864.235.9049

no address

State Senator District 8
Ross Turner - R
(winner)

no address

State Senator District 9

2614 Fleming Mill Road

Laurens, SC 29360

864.444.5271

50

State Senator District 10
Compare the candidates
* Floyd Nicholson - D
(winner)

527 Bryte St.

Greenwood, SC 29649

864.223.9460

65

no address

State Senator District 11
* Glenn G. Reese - D
(winner)

507 Fagan Dr.

Inman, SC 29349

864.585.1956

State Senator District 12
Compare the candidates

108 Shiloh Church Rd

Lymon, SC 29365

864.316.0745

* Lee Bright - R
(winner)

P O Box 5988

Greenville SC 29606

864.978.9522

State Senator District 13
* Shane Martin - R
(winner)

2741 Glenn Springs Road

Spartanburg, SC 29302

864.597.1619

State Senator District 14

283 Walnut Hill Farm Road

Gaffney, SC 29340

864.489.9994

65

State Senator District 15
* Wes Hayes, Jr. - R
(winner)

1486 Cureton Drive

Rock Hill, SC 29732

803.324.2400

61

State Senator District 16
* Greg K. Gregory - R
(winner)

PO Box 700

Lancaster, SC 29721

803.283.4715

51

State Senator District 17
Compare the candidates

125 S. Garden St

Winnsboro, SC 29180

803.635.6884

58

no address

State Senator District 18
* Ronnie W. Cromer - R
(winner)

515 Edgewater Drive

Prosperity, SC 29127

803.924.0099

66

State Senator District 19
* John L. Scott, Jr. - D
(winner)

215 Elmont Drive

Columbia, SC 29203

803.733.5176

60

State Senator District 20
Compare the candidates

no address

* John E. Courson - R
(winner)

2934 Wheat Street

Columbia, SC 29205

803.212.6250

69

State Senator District 21
* Darrell Jackson - D
(winner)

608 Motley Rd.

Hopkins, SC 29061

803.771.0325

57

State Senator District 22
* Joel Lourie - D
(winner)

3 Lakecrest Dr.

Columbia, SC 29206

803.787.5802

51

State Senator District 23
Compare the candidates

500 West Dunbar Road

West Columbia, SC 29170

803.755.6253

69

no address

State Senator District 24
Tommy Young - R
(winner)

1017 Westcliff Drive

Aiken, SC 29801

803.649.0000

State Senator District 25
* Shane Massey - R
(winner)

P.O. Box 551

Edgefield, SC 29824

803.649.6200

39

State Senator District 26
Compare the candidates

1309 Canary Dr.

West Columbia, SC 29169

803.796.1285

69

no address

State Senator District 27
* Vincent A. Sheheen - D
(winner)

PO Box 10

Camden, SC 29021

803.432.4391

43

State Senator District 28
Compare the candidates

no address

Greg Hembree - R
(winner)

no address

State Senator District 29
* Gerald Malloy - D
(winner)

314 W. Carolina Ave.

Hartsville, SC 29550

803.339.3000

52

State Senator District 30
* Kent M. Williams - D
(winner)

PO Box 1514

Marion, SC 29571

843.423.8237

53

State Senator District 31

1817 Pineland Avenue

Florence, SC 29501

843.667.1152

83

State Senator District 32
* John Yancey McGill - D
(winner)

601 N Longstreet St.

Kingstree, SC 29556

843.355.7217

61

State Senator District 33

P.O. Box 851

Conway, SC 29528

843.248.2405

52

State Senator District 34
* Raymond Cleary - R
(winner)

3577 Marion Lane

Murrells Inlet, SC 29576

843.650.5100

66

State Senator District 35
Compare the candidates
Thomas McElveen - D
(winner)

no address

no address

State Senator District 36
Compare the candidates

no address

P O Box 3116

Sumter SC, 29151

State Senator District 37
* Larry K. Grooms - R
(winner)

131 Indian Field Drive

Bonneau, SC 29431

843.825.4071

50

State Senator District 38
Sean Bennett - R
(winner)

no address

State Senator District 39

PO Box 460

Bowman, SC 29018

803.829.2383

74

State Senator District 40
* C. Bradley Hutto - D
(winner)

1330 Tolly Ganly Cir.

Orangeburg, SC 29118

803.534.5218

57

State Senator District 41
Compare the candidates

no address

Paul Thurmond - R
(winner)

15 Mid-Atlantic Wharf, Suite 101

Charleston, SC 29401

843-323-5660

State Senator District 42
* Robert Ford - D
(winner)

1151 Barrett Rd.

Charleston, SC 29407

843.852.0777

65

State Senator District 43
* Chip Campsen - R
(winner)

28 Waterway Island Drive

Isle of Palms, SC 29451

843.722.0123

55

State Senator District 44

150 Loganberry Circle

Goose Creek, SC 29445

843.296.1001

68

State Senator District 45
Compare the candidates

PO Box 507

Ridgeland, SC 29936

843.726.3849

41

no address

State Senator District 46
* Tom Davis - R
(winner)

502 Scott Street

Beaufort, SC 29902

843.524.3109

South Carolina House
State Representative District 1
Compare the candidates

no address

* Bill Whitmire - R
(winner)

P.O. Box 157

Walhalla, SC 29691

864.638.2970

State Representative District 2

112 Cardinal Drive

Seneca, SC 29672

864.885.2240

State Representative District 3
* B. R. Skelton - R
(winner)

2962 Walhalla Highway

Six Mile, SC 29682

864.868.3495

State Representative District 4

P.O. Box 997

Pickens, SC 29671

864.878.9832

State Representative District 5
* Phil D. Owens - R
(winner)

P.O. Box 723

Easley, SC 29641

864.850.7070

State Representative District 6
* Brian White - R
(winner)

2500 Edgewood Avenue

Anderson, SC 29625

864.260.4025

State Representative District 7

400 Filter Plant Road

Honea Path, SC 29654

864-844-3614

State Representative District 8
* Don C. Bowen - R
(winner)

1176 Embassy Drive

Anderson, SC 29625

864.287.2009

State Representative District 9
* Anne Thayer - R
(winner)

225 Ansonborough Plantation

Belton, SC 29627

864.224.2919

State Representative District 10
Joshua Putnam - R
(winner)

no address

State Representative District 11
Compare the candidates

no address

Craig Gagnon - R
(winner)

no address

State Representative District 12
* Anne Parks - D
(winner)

P.O. Box 181

Greenwood, SC 29648

864.229.3206

State Representative District 13

no address

State Representative District 14
Compare the candidates

no address

* Mike Pitts - R
(winner)

372 Bucks Point Road

Laurens, SC 29360

864.575.2917

State Representative District 15

no address

State Representative District 16
* Mark N. Willis - R
(winner)

201 Quillen Avenue

Fountain Inn, SC 29644

864.230.0135

State Representative District 17
* Tom Corbin - R
(winner)

#5 Colfax Lane

Greenville, SC 29617

864.834.9915

State Representative District 18
* Tommy Stringer - R
(winner)

4040 Highway 414

Landrum, SC 29356

864.822.9511

State Representative District 19
* Dwight A. Loftis - R
(winner)

23 Addis Drive

Greenville, SC 29617

864.246.7917

State Representative District 20
* Dan Hamilton - R
(winner)

9 Staten Lane

Taylors, SC 29687

864.527.7685

State Representative District 21

no address

State Representative District 22
* Wendy Nanney - R
(winner)

103 Hermitage Road

Greenville, SC 29615

864.269.4690

State Representative District 23

5 Alleta Ave.

Greenville, SC 29607

864.233.6549

State Representative District 24
* Bruce W. Bannister - R
(winner)

4 Montrose Drive

Greenville, SC 29607

864.567.9521

State Representative District 25

no address

State Representative District 26
Compare the candidates
Raye Felder
(winner)

no address

no address

State Representative District 27
* Garry R. Smith - R
(winner)

210 Foxhound Road

Simpsonville, SC 29680

864.963.0560

State Representative District 28

945 Cooley Bridge Road

Belton, SC 29627

864.230.7044

State Representative District 29
* Dennis C. Moss - R
(winner)

306 Silver Circle

Gaffney, SC 29340

864.761.6353

State Representative District 30
* Steve Moss - R
(winner)

104 Rains Road

Blacksburg, SC 29702

803.212.6885

State Representative District 31

412 Shaw Ave.

Spartanburg, SC 29306

864.583.2712

State Representative District 32
* Derham Cole, Jr. - R
(winner)

779 Glendalyn Avenue

Spartanburg, SC 29302

864.591.2030

State Representative District 33
* Eddie Tallon - R
(winner)

140 Bagwell Farm Rd.

Spartanburg, SC 29302

864.529.2860

State Representative District 34
* Mike Forrester - R
(winner)

287 Creekridge Drive

Spartanburg, SC 29301

864.595.1137

State Representative District 35
* Bill Chumley - R
(winner)

P.O. Box 22

Reidville, SC 29375

(864) 476-9677

State Representative District 36
* Rita Allison - R
(winner)

P.O. Box 93

Lyman, SC 29365

864-909-1092

State Representative District 37
Donna Wood - R
(winner)

no address

State Representative District 38
* N. Douglas Brannon - R
(winner)

201 Clearwater Road

Landrum, SC 29356

864.573.0048

State Representative District 39
Compare the candidates

P. O. Box 105

Saluda, SC 29138

(803) 332-4201

no address

State Representative District 40
* Walt J. McLeod - D
(winner)

308 Pomaria St

Little Mountain, SC 29075

803.345.1538

State Representative District 41
Compare the candidates

no address

no address

State Representative District 42
* Michael A. Anthony - D
(winner)

322 Mt. Vernon Rd

Union, SC 29379

864.427.3023

State Representative District 43
* Greg Delleney, Jr. - R
(winner)

127 West End Street

Chester, SC 29706

803.581.2211

State Representative District 44
Compare the candidates

305 S. Market St.

Lancaster, SC 29720

no address

State Representative District 45
* Deborah Long - R
(winner)

1115 John Short Road

Indian Land, SC 29707

803.547.3547

State Representative District 46
* Gary Simrill - R
(winner)

1515 Alexander Road

Rock Hill, SC 29732

803.366.0445

State Representative District 47
* Tommy Pope - R
(winner)

PO Box 471

York, SC 29745

803.984.6616

State Representative District 48
* Ralph W. Norman - R
(winner)

P.O. Box 36335

Rock Hill, SC 29732

803.327.7070

State Representative District 49
* John R. King - D
(winner)

PO Box 11555

Rock Hill, SC 29731

803.980.5454

State Representative District 50
* Grady Allen Brown - D
(winner)

106 East Cedar Lane

Bishopville, SC 29010

803.484.6832

State Representative District 51
* J. David Weeks - D
(winner)

2 Malborough Court

Sumter, SC 29154

803.775.5856

State Representative District 52
Compare the candidates

P.O. Box 188

Camden, SC 29020

803.432.0188

62 Teaberry Lane

Elgin, SC 29045

803.609.5535

State Representative District 53
Compare the candidates
* Ted Martin Vick - D
(winner)

929 Shag Road

Chesterfield, SC 29709

843.921.2479

no address

State Representative District 54

611 E. Main St.

Bennettsville, SC 29512

843.479.0365

State Representative District 55

240 Bermuda Rd

Dillon, SC 29536

843.841.3679

State Representative District 56
Compare the candidates

no address

Mike Ryhal
(winner)

no address

State Representative District 57
Compare the candidates
J. Wayne George - D
(winner)

no address

no address

State Representative District 58

4866 Highway 319

Aynor, SC 29511

843.241.0800

State Representative District 59
* Terry Alexander - D
(winner)

P.O. Box 1822

Florence, SC 29503

843.665.7321

State Representative District 60
* Phillip Lowe - R
(winner)

3001 Drakeshore Drive

Florence, SC 29501

843.662.1234

State Representative District 61

118 Lockewood Dr

Lake City, SC 29560

843.374.8545

State Representative District 62
Compare the candidates
* Robert Q. Williams - D
(winner)

2512 Holly Cir

Darlington, SC 29532

843.393.9499

no address

State Representative District 63
Compare the candidates

no address

* Kris Crawford - R
(winner)

728 North Grove Park Drive

Florence, SC 29501

843.601.2603

State Representative District 64
Compare the candidates

no address

no address

State Representative District 65
* Jay H. Lucas - R
(winner)

812 W. College Avenue

Hartsville, SC 29550

843.332.5566

State Representative District 66

112 Estate Court

Orangeburg, SC 29115

803.534.2448

State Representative District 67
Murrell Smith - R
(winner)

no address

State Representative District 68

no address

State Representative District 69
Compare the candidates

no address

Rick Quinn - R
(winner)

518C Blatt Bldg.

Columbia, SC 29211

(803) 734-3138

State Representative District 70
* Joseph H. Neal - D
(winner)

P.O. Box 5

Hopkins, SC 29061

803.776.0353

State Representative District 71
* Nathan Ballentine - R
(winner)

1108 Belfair Way

Irmo, SC 29063

803.732.1861

State Representative District 72

1718 Hollywood Dr.

Columbia, SC 29205

803.933.9800

State Representative District 73

1224 Pickens St.

Columbia, SC 29201

803.771.7701

State Representative District 74
* J. Todd Rutherford - D
(winner)

2321 Lincoln Street

Columbia, SC 29201

803.256.3003

State Representative District 75
Compare the candidates

no address

no address

State Representative District 76
Compare the candidates
* Leon Howard - D
(winner)

2425 Barhamville Rd

Columbia, SC 29204

803.254.9468

no address

State Representative District 77
* Joe A. McEachern - D
(winner)

PO Box 3751

Columbia, SC 29230

803.735.1808

State Representative District 78
Compare the candidates
Beth Bernstein - D
(winner)

no address

151 Berry Tree Lane

Columbia, SC 29223

803.786.9783

State Representative District 79
* Mia Butler Garrick - D
(winner)

116 Nautique Circle

Columbia, SC 29229

803.708.1424

State Representative District 80
* Jimmy C. Bales - D
(winner)

1515 Crossing Creek Rd

Eastover, SC 29044

803.776.7355

State Representative District 81
Don Wells - R
(winner)

no address

State Representative District 82

664 Edrie St

Aiken, SC 29801

803.725.7617

State Representative District 83
* Bill Hixon - R
(winner)

P.O. 7927

North Augusta, SC 29861

803-278-0892

State Representative District 84
* James Roland Smith - R
(winner)

183 Edgar Street

Warrenville, SC 29851

803.593.8987

State Representative District 85
* Chip Huggins - R
(winner)

308 Wayworth Court

Columbia, SC 29212

803.331.8468

State Representative District 86
* Bill Taylor - R
(winner)

PO Box 2646

Aiken, SC 29802

803.270.2012

State Representative District 87
* Todd Atwater - R
(winner)

109 Sommerford Court

Lexington, SC 29072

803.530.2550

State Representative District 88
* Mac Toole - R
(winner)

180 Dogwood Circle

West Columbia, SC 29170

803.755.6542

State Representative District 89
Kenny Bingham - R
(winner)

712 Moss Creek Drive

Cayce, SC 29033

803.791.1400

State Representative District 90
Compare the candidates
* Bakari Sellers - D
(winner)

P.O. Box 428

Denmark, SC 29042

803.556.4939

no address

State Representative District 91
Compare the candidates
* Lonnie Hosey - D
(winner)

PO Box 423

Barnwell, SC 29812

803.259.1178

no address

State Representative District 92
* Joe Daning - R
(winner)

118 Queensbury Circle

Goose Creek, SC 29445

843.553.9288

State Representative District 93

461 Bull Swamp Rd

St. Matthews, SC 29135

803.874.1042

State Representative District 94
* Jenny Horne - R
(winner)

102 Perry Lane

Summerville, SC 29483

843.412.8420

State Representative District 95

143 Sweet Maple Dr.

Orangeburg, SC 29118

803.533.6402

State Representative District 96
* Kit Spires - R
(winner)

833 Forts Pond Trail

Pelion, SC 29123

803.894.4010

State Representative District 97
Compare the candidates
* Patsy G. Knight - D
(winner)

PO Box 673

St George SC 29477

843-560-2200

no address

State Representative District 98
* Chris Murphy - R
(winner)

167 Oakbluff Road

Summerville, SC 29485

843.832.1120

State Representative District 99

2401 Daniel Island Drive

Charleston, SC 29492

843.884.9108

State Representative District 100
Compare the candidates

no address

no address

State Representative District 101
* Ronnie A. Sabb - D
(winner)

PO Box 311

Greeleyville, SC 29056

843.426.4138

State Representative District 102
Compare the candidates

1375 Colonel Maham Dr

Pineville, SC 29468

843.567.4386

no address

State Representative District 103
* Carl L. Anderson - D
(winner)

75 Lakewood Ave.

Georgetown, SC 29440

843.546.5332

State Representative District 104
Compare the candidates

4230 Lincoln Heights Rd

Little River, SC 29566

843.446.7356

* Tracy Russell Edge - R
(winner)

1423 Edge Drive

N. Myrtle Beach, SC 29582

843.918.7848

State Representative District 105
Compare the candidates
Kevin Hardee
(winner)

no address

200 Elm Street

Conway, SC

843.488.1030

State Representative District 106
* Nelson Hardwick - R
(winner)

714 Cedar Drive North

Surfside Beach, SC 29575

843.238.1142

State Representative District 107
* Alan Clemmons - R
(winner)

1411 Highway 15

Myrtle Beach, SC 29577

843.448.4246

State Representative District 108

no address

State Representative District 109

P.O. Box 70337

N. Charleston, SC 29415

843.225.4869

State Representative District 110

22 Menotti St.

Charleston, SC 29401

843.577.6242

State Representative District 111

80 Broad St.

Charleston, SC 29401

843.209.3123

State Representative District 112
* Mike Sottile - R
(winner)

132 Sparrow Drive

Isle of Palms, SC 29451

843.884.3159

State Representative District 113

4820 Sanders Ave.

North Charleston, SC 29405

843.740.7777

State Representative District 114

1625 Bull Creek Lane

Charleston, SC 29414

843.556.9075

State Representative District 115
* Peter McCoy - R
(winner)

1077 Honeysuckle Lane

Charleston, SC 29412

843.452.4722

State Representative District 116
* Robert L. Brown - D
(winner)

5925 Hwy. 162

Hollywood, SC 29449

843.889.6440

State Representative District 117
* Bill Crosby - R
(winner)

2680 Hanford Mills Ln.

North Charleston, SC 29406

843-830-7342

State Representative District 118

151 Gascoigne Bluff

Bluffton, SC 29910

843.757.7900

State Representative District 119

375 Meadow Breeze Ln.

Charleston, SC 29414

843.724.1060

State Representative District 120
Weston Newton - R
(winner)

no address

State Representative District 121
* Kenneth F. Hodges - D
(winner)

14906 Bennetts Point Rd.

Green Pond, SC 29446

843.525.9006

State Representative District 122

PO Box 28

Brunson, SC 29911

803.943.7520

State Representative District 123
* Andy Patrick - R
(winner)

PO Box 22676

Hilton Head Island, SC 29925

843.290.6606

State Representative District 124
* Shannon Erickson - R
(winner)

129 S. Hermitage Road

Beaufort, SC 29902

843.986.1090

Referendums and Ballot Measures
Lieutenant Governor must be elected jointly with the Governor
(passed)
Beginning with the general election of 2018, must Section 8 of Article IV of the Constitution of this State be amended to provide that the Lieutenant Governor must be elected jointly with the Governor in a manner prescribed by law; and upon the joint election to add Section 37 to Article III of the Constitution of this State to provide that the Senate shall elect from among the members thereof a President to preside over the Senate and to perform other duties as provided by law; to delete Sections 9 and 10 of Article IV of the Constitution of this State containing inconsistent provisions providing that the Lieutenant Governor is President of the Senate, ex officio, and while presiding in the Senate, has no vote, unless the Senate is equally divided; to amend Section 11 to provide that the Governor shall fill a vacancy in the Office of Lieutenant Governor by appointing a successor with the advice and consent of the Senate; and to amend Section 12 of Article IV of the Constitution of this State to conform appropriate references?

A 'Yes' vote will require, from 2018 onward, the Governor and Lieutenant Governor to run on the same ticket and be elected to office jointly. As a result, the Lieutenant Governor will no longer preside over the Senate and the Senate will elect their presiding officer from within the Senate body.

A 'No' vote maintains the current method of electing the Governor and Lieutenant Governor separately. The Lieutenant Governor shall continue to serve as President of the Senate.
One-Stop Shopping for Voters
This website is not associated with any election authority. It is hosted and maintained by Vote-USA. All information on this site was obtained from various state election authorities, the candidates themselves or from their staff or websites. Vote-USA is a 501(c)(3) charitable organization funded by contributions from private citizens. All contributions are 100% tax-deductible.
Supporting Organizations
Please visit our For Partners page to learn more about these organizations.
Close dialog
Get Started
Your Address, 9 Digit Zip Code, or State »
To prepare your customized sample ballot or a report of your elected officials please enter an address or a 9 digit zip code in the first text box. For statewide reports only, simply select a state from the dropdown menu of states.
Ajax is processing
 
Address or 9 digit zip code
Example 1: 555 Oak St. Aspen, CO
Example 2: 20171-1818
Get 9 digit zip from USPS
Or select state
Find my location
Get Future Sample Ballots Automatically
If you would like us to send future sample ballots as soon as they are available, enter your email address below:
We Need Your Help